YKM Yaz Okulu Işıl Işıl

ykm-yaz-okulu-isil-isil.jpeg

Elbistan Yetim Koordinasyon Merkezi tarafından 27 Haziran 2022’de uygulamaya konulan ve 26 Ağustos 2022’de sona erecek olan “Eğlenerek Öğreniyorum” Yaz Okulunda yok, yok. Sıra dışı özel dersler ve uygulamalar ile ışıl ışıl görüntüler sergileyen YKM göz kamaştırmaya devam ediyor.

“Eğlenerek Öğreniyorum” Yaz Okulu Programı ve çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunan Elbistan YKM Koordinatörü Fazilet Seviç, şunları söyledi:

“Elbistan’da yıllardır sürdürdüğümüz çalışmalarımızda gördük ki insana yapılabilecek en büyük iyilik; ilgi, sevgi kardeşlik duygularıyla sunulan eğitimdir. Biz istiyoruz ki yüreğine dokunulmamış tek bir yetim dahi kalmasın. Kardeşlik duyguları ile her an yanlarında olalım. Yapmış olduğumuz çalışmalarımızı daha düzenli bir şekilde büyütebilmek için tüm halkımıza duyurmak bu iyilik hareketinde yürümek istiyoruz.

Yetimlerin tüm insanlığa emanet edildiği düşüncesiyle emeklerimizi, imkanlarımızı, değerlerimizi paylaşmak, ahlaken ve bedenen yozlaşmanın önünde durmak toplumsal huzurun inşası için emanet yetimlerimiz için çalışıyoruz.

27 Haziran – 26 Ağustos 2022 tarihleri arasında uygulamaya başladığımız ‘Eğlenerek Öğreniyorum’ yaz okulunda her gün 3 saat Kuran’ı Kerim eğitiminin ibadetlerimiz, iz bırakanlar, siyer, peygamberlerimiz, iz bırakanlar, hayal atölyesi, beceri atölyesi, okur-yazarlık atölyesinde dersler verilmektedir.

Cami, huzurevi ziyareti, müze, gençlik merkezi gezisi, piknik, yemek programları, bahçe oyunları gibi eğlenceli sosyal etkinlikler, matematik, İngilizce, ilkokul destek kursları ile çocukları dini, ahlaki akademik, psikolojik destek konularında hayata hazırlanma konularında ailelere destek sağlıyoruz. Yetim Koordinasyon Merkezi olarak çocukların ahlaki olgunluğa erişmelerini, temel İslami bilgileri öğrenmelerini ve sosyal-kültürel etkinliklerle pratik bir hayat tarzına kavuşmalarını talep eden yetim ailelerinin tek adresi konumuna gelmek için halkımızdan da destek bekliyoruz.

Elbistan YKM olarak büyük bir gönüllü ordusu ile çalışmanın onurunu yaşıyoruz. ‘Benim nasıl katkım olur?’ samimiyeti ile emek veren, maddi manevi katkılarda bulunan tüm gönüllülerimize teşekkür ediyoruz. Ayrıca katkılarından dolayı Belediye Başkanı Sayın Mehmet Gürbüz’e, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne, Elbistan Müftülüğüne ve Dulkadiroğlu Vakfına şükranlarımızı sunuyoruz.”

Kaynak : http://elbistangundemhaber.net/ykm-yaz-okulu-isil-isil/8145/