Geleneksel Mezuniyette 2. Yıl Coşkusu

geleneksel-mezuniyette-2-yil-coskusu.jpeg

Elbistan Ticaret Lisesi 1979 Yılı İlk Mezunları, geleneksel 2. dev buluşmada okul bahçesinde bir araya geldiler. Organizeyi gerçekleştiren Bahittin Saykın, “İnanılmaz kardeşlik ve dostluk köprülerinin kurulduğu Elbistan Ticaret Lisesi, bir kez daha anlamlı buluşmaya vesile oldu” dedi.

Türkiye’de belki de Dünyada eşi olmayan bir organizenin 2. buluşması 43 yıl sonra bir kez daha Elbistan’da gerçekleşti. Elbistan Ticaret Lisesi’nin 1979 Yılı İlk Mezunları 2. dev organizede bir araya gelmenin mutluluğunu, güzelliğini ve anlamlı değerlerini doyasıya yaşadılar.

Elbistan Ticaret Lisesi Müdürlüğünün ev sahipliğini üstlendiği dev organizeyi sevilen ve saygı duyulan gurbetçi Bahittin Saykın gerçekleştirdi. Mezun arkadaşlarının desteği ve katkıları ile Elbistan Ticaret Lisesi, unutulmaz bir organizeye ev sahipliği yaptı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan 43 yıllık dostluk resitali, Bahittin Saykın ve davetlilerin konuşmaları ile devam etti. Okul Müdürü ve mezuniyet dönemi öğretmen ve müdürlerin konuşmasıyla devam eden dev organizede hayatta olmayan okul arkadaşları saygı ve dua ile yad edildiler.

Günün anlam ve önemine değinen Bahittin Saykın, büyük bir gurur, mutluluk ve saygı duyduğu dostluklara övgüler yağdırdı. Saykın, Dünyada ender görülen bir organizeyi gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Dünyada belki de 43 yıl sonra bir araya gelen okul arkadaşlarına rastlamak mümkün olmayabilir. Bu arkadaşlık ve dostluklar dünyaya örnek bir yaşamın fotoğrafıdır” dedi.

Saykın, duygu dolu konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Geçen yıl birincisini gerçekleştirdiğimiz Elbistan Ticaret Lisesi 1979 Yılı Mezunlarının 2. dev buluşmasında yine gurur, mutluluk ve huzur vardı. Arkadaşlık, kardeşlik ve dostluk adına anlamlı bir organizeyi birlikte yaşıyoruz. Dileğim odur ki bu güzel dostluklar hiç bitmesin.

Yurt için ve yurt dışından gelen okul arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Türkiye’nin çeşitli illerinden Elbistan’a gelerek Ticaret Lisesi Geleneğini yaşayan ve yaşatan herkese tüm arkadaşlarımız, öğretmenlerimiz ve gönül dostlarımıza şükranlarımızı sunuyorum. Aramızdan ayrılan arkadaşlarımızı şükranla ve rahmetle anıyorum. İyi ki varsınız, hep var olasınız. Yerel Sanatçılarımız, Şıhamit ve Alper Beyler ve Serap Hanım teşekkür ediyorum. Türkü Baba Ozan Ahmet’e saygılarımı sunuyorum. Ayrıca Bursa Nilüfer Belediyesi Türk Halk Müziği Solisti ve Sanatçısı Ahmet Karakuş’un yüreklerine sağlık diyorum.

Uzaktan Adapazarı’ndan gelen Nezif Dede Hocam ve eşi, Andırı’ndan gelen Mahmut Gök Hocam ve eşi, bizden biri olan Fatih Köşker, Kadir Yalçınöz hocalarım ve eşleri ile Ticaret Lisesi Müdürlüğüne gururumuza ortak olduğu için içtenlikle teşekkürler ediyorum. Bu programın hazırlanmasında ve hayata geçirilmesinde bana yol arkadaşlığı yapan değerli arkadaşlarıma destek ve katkıları için teşekkür ediyorum”

Yapılan anlamlı konuşma alkış sağanağı ile karşılık görürken program müzik ve halk oyunları gösteri sunumları ile devam etti. Dev ve anlamlı organize yemek takdimi ve günün anlamına yakışan güzellikte hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile son buldu.

Kaynak : http://elbistangundemhaber.net/geleneksel-mezuniyette-2-yil-coskusu/8146/